Jarní přestávka

Čekání na sourozence, Canon Power Shot G11, čas 1/1024, clona 4,5, ISO 80
Když jsem si plánoval fotografické akce na letošní rok, nechával jsem si jaro více méně volné, abych se mohl věnovat svým oblíbeným tetřívkům, tahu bahňáků a také toku vodních ptáků. Jenže člověk míní a příroda mění.


V polovině března jsem se vypravil hledat ořešníky kropenaté do Krušných hor. Bylo to období, kdy se nejvíce ozývají a tak jsem věřil tomu, že se mi podaří nějaké snímky ulovit. V lese ještě ležel sníh a místy byla jeho vrstva vyšší než půl metru. Neušel jsem ještě ani 200 metrů, když jsem pocítil pálení na hrudi a bolest v zádech. Pálení jsem přikládal nadýchání se mrazivého vzduchu, bolesti v zádech pak na krku pověšenému fotoaparátu. Zastavil jsem se, abych se v klidu rozdýchal a bolesti po několika minutách ustaly. Ten den jsem už ale dál nepokračoval i vzhledem k tomu, že v hlubokém sněhu nebylo možné se tiše pohybovat. Tři dny po této příhodě jsem jel fotografovat shazující jeleny do flájské obory a situace se opakovala. To už mi ale bylo podezřelé a tak jsem hned v pondělí navštívil svého obvodního lékaře a pak šlo všechno ráz na ráz. Zátěžové EKG na kardiologické klinice v Chomutově prokázalo onemocnění srdce a následující vyšetření katetrizací v pražském IKEMu pak nezbytnost operace.
Dnes mám operaci za sebou a jsem na konci svého lázeňského pobytu v Poděbradech. Rány se zacelují a pomalu se vracím k normálnímu životu. Bude to sice ještě nějaký čas trvat a můj jarní plán vzal za své, ale pevně věřím, že všechny letní a následné fotografické akce se uskuteční a užiji si je jako dřív. Nakonec ani v Poděbradech jsem úplně bez foťáku nevydržel, měl jsem s sebou Canon G11 a abych nevyšel ze cviku, fotografoval jsem alespoň hnízdící labutě.