Rostislav Stach

Narodil jsem se 30. 11. 1960 v Karlových Varech a do svých 33 let jsem žil v Ostrově nad Ohří.
Fotografuji od r. 1974, od r. 1978 se specializuji na snímky naší fauny. V roce 1996 jsem byl zvolen prezidentem Klubu fotografů přírody při Českomoravské myslivecké jednotě v Praze, v roce 2011 jsem svou činnost v KFP na vlastní žádost ukončil.
V roce 1993 jsem se přestěhoval do Chomutova, kde jsem až do roku 2005 pracoval ve vedení Podkrušnohorského zooparku. Od roku 2005 jsem jako fotograf "na volné noze."
Od roku 2004 pořádám pro začínající i pokročilé fotografy fotografické kurzy a workshopy. V roce 2007 jsem vydal v nakladatelství Zoner Press úspěšnou knihu FOTOLOVY - naučte se fotografovat dobře zvířata v přírodě, která vyšla v ČR a v roce 2008 i v Polsku.
V roce 2011 jsem vydal druhé, aktualizované a doplněné vydání: Fotolovy 2. V letech 2008 - 2009 jsem byl členem mezinárodní fotografické skupiny SHAPE, která fotograficky mapovala karibské ostrovy Nizozemských Antil. V roce 2016 jsem se stal Ambasadorem firmy Olympus. Svoje snímky publikuji v mnoha odborných i populárně naučných časopisech a knihách. Dále pak ve stolních i nástěnných kalendářích, na pohlednicích, plakátech, v propagačních materiálech, atd. Od roku 1978 vystavuji své snímky na nejrůznějších výstavách. Vedle dalších cen z fotografických soutěží jsem získal v roce 2004 Uměleckou cenu ČMMJ.
Na soutěžích Czech Press Photo jsem získal v kategorii Příroda a životní prostředí postupně třetí, druhou i první cenu. V roce 2006 jsem získal 1.cenu v mezinárodní soutěži IFWP v kategorii Příběh. V roce 2010 jsem získal 1. cenu v česko-slovenské soutěži O Zlatého jelena Slávy Štochla. V archivu mám více než 250.000 snímků savců, ptáků, obojživelníků, plazů i krajin. Při fotografických cestách jsem navštívil Aljašku, Anglii, Belgii, Bělorusko, Botswanu, Colorado, Dánsko, Egypt, Francii, Holandsko, Indonésii, Island, Kamčatku, Kanadu, Keňu, Litvu, Maďarsko, Malawi, Maroko, Moldávii, Montanu, Namibii, Německo, Norsko, Nový Zéland, Omán, ostrov Bonaire, ostrov Saint Eustatius, ostrov St. Marten, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Skotsko, Slovensko, Spojené Arabské Emiráty, Srí Lanku, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Tanzánii, Ukrajinu, Wyoming, Zambii a Zimbabwe.

V roce 1989 jsem fotil na filmy 6x6 s P-Sixem

Stacks Image 66

Rozhovor pro Radiožurnál nebo reportáž v Magazínu Víkend na TV Nova o tom, jak fotím zvířata dnes, si můžete pustit zde:

Stacks Image 72
Stacks Image 79
S čím fotím?
Tady se můžete podívat, jakou techniku jsem používal ve svých začátcích i jak jsem šel s dobou a s čím fotím dnes.

Výstavy
Od roku 1978 mám za sebou celou řadu fotografických výstav. Zde se můžete podívat, které to byly.

Kalendáře
S mými snímky se od roku 1995 pravidelně setkáváte ve stolních i nástěnných kalendářích v Čechách, na Slovensku, v Polsku, v Německu nebo třeba v Holandsku. Podívejte se na některé z nich.

Knihy
Mé snímky můžete vídat i v knihách. Ať už jde o myslivecké povídky, odbornou nebo naučnou literaturu. V nakladatelství Zoner Press jsem vydal i dvě úspěšné učebnice pro fotografy přírody FOTOLOVY.

Kontakt:
Rostislav Stach
IČO 65086716
Email: r.stach@fotolovy.cz
Telefon: +420 608 151 572

Pokud bych byl nedostupný nebo telefon nezvedal, nechte mi vzkaz nebo mi pošlete sms a já se Vám ozvu zpět hned, jak to bude možné.