Stacks Image 3

Rostislav Stach

Narodil jsem se 30. 11. 1960 v Karlových Varech a do svých 33 let jsem žil v Ostrově nad Ohří. Od roku 1993 žiji v Chomutově, kde jsem do roku 2005 pracoval ve vedení Podkrušnohorském zooparku, od roku 2005 pracuji jako volný fotograf. Fotografuji od r. 1974, od r. 1978 se specializuji na snímky naší fauny. V roce 1996 jsem byl zvolen prezidentem Klubu fotografů přírody při Českomoravské myslivecké jednotě v Praze, v roce 2011 jsem svou činnost v KFP na vlastní žádost ukončil. Od roku 2004 pořádám pro začínající i pokročilé fotografy fotografické kurzy a workshopy. V roce 2007 jsem vydal v nakladatelství Zoner Press úspěšnou knihu FOTOLOVY - naučte se fotografovat dobře zvířata v přírodě, která vyšla v ČR a v roce 2008 i v Polsku. V roce 2011 jsem vydal druhé, aktualizované a doplněné vydání: Fotolovy 2. V letech 2008 - 2009 jsem byl členem mezinárodní fotografické skupiny SHAPE, která fotograficky mapovala karibské ostrovy Nizozemských Antil. V roce 2016 jsem se stal ambasadorem firmy Olympus. Svoje snímky publikuji v mnoha odborných i populárně naučných časopisech a knihách. Dále pak ve stolních i nástěnných kalendářích, na pohlednicích, plakátech, v propagačních materiálech, atd. Od roku 1978 vystavuji své snímky na nejrůznějších výstavách. Vedle dalších cen z fotografických soutěží jsem získal v roce 2004 Uměleckou cenu ČMMJ.
Na soutěžích Czech Press Photo jsem získal v kategorii Příroda a životní prostředí postupně třetí, druhou i první cenu. V roce 2006 jsem získal 1.cenu v mezinárodní soutěži IFWP v kategorii Příběh. V roce 2010 jsem získal 1. cenu v česko-slovenské soutěži O Zlatého jelena Slávy Štochla. V archivu mám více než 200.000 snímků savců, ptáků, obojživelníků, plazů i krajin. Při fotografických cestách jsem navštívil Aljašku, Anglii, Belgii, Bělorusko, Botswanu, Colorado, Dánsko, Egypt, Francii, Holandsko, Indonésii, Island, Kamčatku, Kanadu, Keňu, Litvu, Maďarsko, Malawi, Maroko, Moldávii, Montanu, Namibii, Německo, Norsko, Omán, ostrov Bonaire, ostrov Saint Eustatius, ostrov St. Marten, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Skotsko, Slovensko, Spojené Arabské Emiráty, Srí Lanku, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Tanzánii, Ukrajinu, Wyoming, Zambii a Zimbabwe.

S čím fotím

Tady se můžete podívat, jakou techniku jsem používal ve svých začátcích i jak jsem šel s dobou a s čím fotím dnes.

Výstavy

Od roku 1978 mám za sebou celou řadu výstav. Moje fotografie byly vystavené na mnoha společných i autorských výstavách u nás i v zahraničí.

Kalendáře

S mými snímky se do roku 1995 pravidelně setkáváte ve stolních i nástěnných kalendářích v Čechách, na Slovensku, v Německu nebo třeba v Holandsku. Podívejte se na některé z nich.

Knihy

Mé snímky můžete vídat i v knihách. Ať už jde o myslivecké povídky, odbornou nebo naučnou literaturu. V nakladatelství Zoner Press jsem vydal i dvě úspěšné učebnice pro fotografy přírody FOTOLOVY.

Kontakt:

Email: r.stach@fotolovy.cz
Telefon: +420 608 151 752
Pokud bych byl nedostupný nebo telefon nezvedal, nechte mi vzkaz nebo mi pošlete sms a já se Vám ozvu zpět hned, jak to bude možné.