Rozhovor s Honzou Březinou

MufloniZáběr z fotopasti Moultrie M100, která zaznamenala průchod skupinky muflonů v průběhu fotografického workshopu v Malackách.

Jelení říje 2012Záběry z prvního dánského fotografického workshopu pořádaného ve spolupráci s CK African Way a FotoŠkoda.

Travel Journal 87Povídání o medvědech v N.P. Katmai na Aljašce. Na programu HD+

Dudek jako datel

Mám tady krátký záběr dudka, který létal na paseku na pařezy a z nich vyzobával larvy nějakých brouků. Svým dlouhým zobákem dost obratně šermoval a počínal si jako zkušený datel. V závěru je slyšet závěrka foťáku, jeden z takto vzniklých snímků jsem měl jako foto týdne. Nicméně jednou rukou nahrávat video a druhou fotit, není úplně ideální...

Plavající volavka

Na rybníku jsem pozoroval volavku, která plavala jako kachna. Celé to trvalo několik minut než jsem si připravil kameru, ale chvilku jsem přeci jen natočil. V těchto místech je tak velká hloubka, že by tam volavka v žádném případě nestačila. Je tedy jisté, že regulérně plavala. Tohle chování jsem už pozoroval několikrát, ale dřív jsem si nebyl jistý, jaká je tam hloubka. Tady vím, že stačit nemohla - jezdil jsem tam s fotovorem a měl jsem co dělat, abych si nenabral do broďáků Happy

Vznik výstavy Divočina v obrazechTady máte možnost si prohlédnout, jak vznikala výstava Divočina v obrazech.

Jeřábi na jezeře HornborgaZačátkem dubna jsme byli fotografovat jeřáby ve Švédsku. Na tahu se tam v těchto dnech zastavují jeřábi táhnoucí z jižní Evropy. Uváděná statistika byla 12800 jeřábů popelavých, byla to úžasná podívaná. Video bylo natočeno fotoaparátem Canon EOS 5D Mark II a použité objektivy byly 2,8/70-200 mm, 4/500 L IS v kombinaci s telekonvertory 1,4x a 2x.

Jeleni v Yellowstone N.P.Dva jeleni se sešli na silnici, zahnali lidi a pak se do sebe pustili. Natočeno fotoaparátem Canon IXUS 50.

Světadíl ČT o fotografování v Africe


15. února jsem byl hostem pořadu Světadíl, který vysílá ČT24. Na záznam pořadu se můžete podívat po kliknutí na obrázek.

Hádej kdo jsem?


Pořad TV Prima, ve kterém se herci snaží uhádnout mé povolání Happy

Orel skalní, kamzíci a kozorožciDalší zajímavé video z YouTube, tentokrát s orlem, kamzíkem a kozorožci.

Neuvěřitelné video z YouTubeBuvoli se pustili do smečky lvů a zachránili mládě.

Orel skalní a tetřeviVelmi zajímavé video ze serveru YouTube útoku orla na tokající tetřevy.

Fotografování, wildlifephoto, fotobanka, zvířata, krajiny, fotografické kurzy, workshopy, foto safari, fotografické cesty po světě