ZVÍŘATA A PŘÍRODA OLYMPUSEM

Pořídili jste si fotoaparát Olympus nebo OM System a chtěli byste s ním fotit nejen zvířata v přírodě? Na jednodenním individuálním kurzu vám poradím a ukážu jak na to.

untitled-4183

Výhodou tohoto kurzu je, že se celý den věnuji jen jednomu účastníkovi.
Individuální kurz se koná v chomutovském zooparku v termínu, který si vybere účastník. (Po dohodě je možné kurz udělat i jinde - viz poznámka dole)

V první části kurzu nejprve společně probereme MENU a jednotlivá nastavení fotoaparátu pro focení statických scén i akčních snímků a také výhody a použití speciálních funkcí fotografování.

2425-0164
Fotografování s funkcí Pro Capture

2451-7300548n
Fotografování s funkcí Live Composite

2368-0106
Fotografování s funkcí Skládané makro a Focus BKT

2352-0460
Fotografování pomocí mobilního telefonu a wifi

untitled-6973
Využití funkce Pre MF a velmi rychlého sériového snímání

Dále si formou prezentace na notebooku ukážeme na co se při fotografování zaměřit a jakých chyb se vyvarovat. Také vám vysvětlím zásady “fotolovů” a jak se v přírodě přiblížit k plachým zvířatům. Po úvodní teorii a seznámení s nastavením, jdeme společně fotografvat. Tady jsem vám neustále k dispozici. Na volně žijících i chovaných zvířatech si prakticky vyzkoušíte nově nabyté zkušenosti. V průběhu fotografování se zaměřujeme především na získání správných návyků při fotografování, co nejefektivnější využití vaší fotografické techniky a správné postupy při fotografování zvířat i přírody.

Doporučuji věnovat pozornost aktuální předpovědi počasí a podle toho zvolit vhodné oblečení. Pro samotné fotografování si vezměte s sebou fotoaparát s teleobjektivem, paměťové karty s dostatečnou kapacitou a náhradní akumulátory. Hodit se může i stativ nebo pažba a něco na sezení pod zadek. V době mimo hlavní návštěvnickou sezónu je v Zooparku otevřena jedna restaurace v době obědů. V sezóně jsou k dispozici navíc stánky s občerstvením.

Nově je možnost absolvovat kurz pouze čtyřhodinový nebo šestihodinový, kdy je zkrácená doba praktického odpoledního fotografování.

2314-2021457

Kurzy jsou určené pro jednoho účastníka, v případě zájmu je ale možné domluvit se i jinak.
Účastníci těchto kurzů získají propagační materiály a zvýhodněnou nabídku na nákup výrobků Olympus.

V případě vašeho zájmu o kurz mi prosím pošlete e-mail s návrhem nejméně dvou pro vás vhodných termínů. Termíny je možné vybírat i na všední dny, kdy bývá v zooparku méně lidí. Po potvrzení termínu uhraďte částku dle druhu kurzu. Pokud vám objednaný termín z jakéhokoli důvodu nebude později vyhovovat, nic se neděje. Dejte mi co nejdříve vědět, nejpozději však jeden den předem. Vybereme náhradní termín.

Cena osmihodinového (od 9.00 do 17.00 hodin) kurzu za osobu je 3.800,- Kč
Cena šestihodinového (od 9.00 do 15.00 hodin) kurzu za osobu je 1.900,- Kč
Cena čtyřhodinového (od 9.00 do 13.00 hodin) kurzu za osobu je 1.900,- Kč
Číslo účtu 112760581/0300
Do zprávy pro příjemce uveďte jméno účastníka.
(Vstupné do zooparku si platí účastník zvlášť.)
Aby se kurz konal, musí být platba na účtu nejpozději den předem.
K platbě můžete využít i následující QR kódy:

platby_individualy
Sraz je v 9.05 hodin pod stříškou mezi Kamenným rybníkem a výběhem zubrů v zooparku - viz mapka.

IMG_1319
Po domluvě je možné udělat kurz i jinde (např. jiná zoo, obora, volná příroda, Bavorský les, atd.), ale v těchto případech si k ceně kurzu účtuji navíc dopravu 8,- Kč za kilometr (z Chomutova na místo a zpět) nebo se na dopravě domluvíme jinak.

Poukaznovy
Je zde také možnost zakoupení dárkového poukazu na kurz a ten věnovat jako dárek. Platnost poukazu je jeden rok. ( V případě, kdy nemohu vyhovět v požadovaném termínu, se platnost poukazu prodlužuje o jeden měsíc.)
Pro objednání dárkového poukazu mi stačí mejlem poslat jméno na které má být poukaz vystaven a uhradit cenu kurzu na výše uvedený účet. Pro platbu můžete využít výše uvedené QR kódy, do zprávy pro příjemce uveďte jméno účastníka. Jakmile se platba ukáže na účtě, obdržíte mejlem poukaz, který si vytisknete a předáte obdarovanému. Ten se pak se mnou spojí a společně se domluvíme na termínu, který mu bude vyhovat.


Kontakt: r.stach(zavináč)fotolovy.cz, telefon: 608 151 572