Bavorský les - jednodenní workshop 18. září 2021

Fotografický workshop Bavorský les s Rostislavem Stachem je součástí celoevropského projektu “Into the Forest”. V průběhu září budou po celé Evropě probíhat workshopy zaměřené na krásy našich lesů a zvířat v nich žijících. Zároveň na stránkách my.olympus-consumer.com bude zářijovým tématem fotografické soutěže téma “les” a “život v lese”.

ITF_1200x900
Termín akce: 18. 9. 2021 od 8.00 hod. do 18.00 hod.
PROBĚHLO

V rámci tohoto projektu bychom chtěli připomenout přírodní bohatství, které kolem sebe máme a o které bychom se měli bedlivě starat, aby i generace po nás, mohly zavítat do stejně krásných a hustých lesů, jako je tomu dnes. I přes kůrovcovou kalamitu, která lesy v našem okolí významně poškodila, věříme, že v blízkých letech dojde k jejich obnově více přirozenou cestou, nejen vysázením nekonečných monokultur.
Pojďte s námi zavítat do lesa, kde si pod vedením zkušeného fotografa, Rostislava Stacha a s odbornou pomocí produktového specialisty Marka Ondráčka, vyfotíte nejen zvířata, ale i krásy lesa, makro detaily a vše ostatní, co se vám v lesním království bude líbit.
Rostislav Stach:

"Poprvé jsem byl v tomto parku fotit už v roce 1990 a od té doby jsem jej navštívil mnohokrát. I díky mé první knize Fotolovy se stal Bavorský les oblíbenou lokalitou českých fotografů zvířat. Bavorský les není jen klasická zoologická zahrada, ale je to v přirozeném prostředí lesa soustava malých obůrek nebo velkých výběhů a průchozích voliér s evropskou faunou. Je zde jedinečná možnost fotografovat losy, medvědy, vlky, rysy, divoké kočky, jeleny, divočáky nebo různé druhy ptáků, včetně tetřeva, jeřábka nebo tetřívka a řadu dalších zvířat a ptáků."

978-8547
Nyní zde budete mít možnost otestovat si fotoaparát E-M1 Mark II a objektivy M.Zuiko Digital.

999-5020

Sraz a začátek bude v 8.00 hodin na parkovišti u vstupu do Bavorského lesa - viz mapka.Akce je určená pro všechny, kteří by si chtěli vyzkoušet Olympus i pro ty, kteří již svůj Olympus mají a chtějí na společné akci fotografovat krásy lesa.

Zdarma k zapůjčení budou těla OM-D E-M1 Mark II a objektivy:
M.Zuiko Digital ED 40 -150 mm f/2,8 PRO
M.Zuiko Digital ED 300 mm f/4 IS PRO + telekonvertory,
M.Zuiko Digital ED 7-14 mm f/2,8 PRO.

Své požadavky na zapůjčení techniky prosím, napište do mejlu při přihlašování na tuto akci, abychom mohli zajistit potřebný počet techniky.

Nejprve přímo na parkovišti proběhne zapůjčení fotografické techniky zájemcům. Následovat bude seznámení s Menu fotoaparátu, ukážeme a uložíme si nastavení fotoaparátu na fotografování. Potom se už společně vydáme do areálu fotografovat. Během fotografování budeme účastníkům k dispozici, tak, abychom mohl řešit jejich případné dotazy ohledně fotografování nebo nastavení fotoaparátu.
Předpokládaný konec a vrácení zapůjčené techniky bude kolem 18.00 hodiny.

2672-6080527
Účastníci minulé akce při fotografování medvěda.

2672-6080453

Zájemci o zapůjčení fotoaparátu na zkoušení - pokud si budete chtít své snímky odvézt, vezměte si s sebou SD karty. Doporučuji karty s rychlým zápisem UHS II, nejméně 150 MB/s.

Cena workshopu je 500,-Kč

Kurz je nutné uhradit předem, převodem na účet po výzvě k zaplacení. Doprava je individuální, je možné se mezi sebou domluvit na společné cestě autem.
Parkovné na den je 5 Euro - platí si účastníci.
V lese nejsou žádné stánky s občerstvením, proto je potřeba s tím počítat a vzít si s sebou dostatek jídla a pití. Nejsou tam ani odpadkové koše - je dobrým zvykem, že si každý své odpadky zase odnese. Toalety v areálu jsou.

Konání akce je podmíněno naplněním minimálního počtu 8 účastníků.
Maximální počet účastníků je 15.

Registrace mejlem - r.stach(zavináč)fotolovy.cz
Do registrace uveďte jakou budete chtít půjčit fototechniku.
Into The Forest - Simple - BLK