Jak na Wildlife

Zvládnutí a pochopení vlastního fotoaparátu je sice hodně důležité, ale samo o sobě to nestačí. K čemu je fotografovi drahá technika, když s ní nemá co fotit? To nejdůležitější je dokázat najít v přírodě zvířata a přiblížit se k nim tak, aby ze setkání vznikl kvalitní a zajímavý snímek. Proč ztrácet čas objevováním objeveného? Za 45 let fotografování zvířat jsem nasbíral dostatek zkušeností, o které se s vámi teď můžu podělit na unikátním individuálním fotografickém kurzu.

2803-0191-Edit

783-087
Tok potápek roháčů

Nový workshop vám přinese odpovědi na tyto základní otázky:

Jak a kde zvířata v přírodě vůbec najít?
Jak se stát neviditelnou součástí přírody?
Jak zvířata fotit, ale přitom je nerušit a přírodě neškodit?
Jak a kdy fotografovat volně žijící ptáky nebo savce v jejich přirozeném prostředí?
Co platí na konkrétní druhy zvířat?
Jak si vybrat to nejlepší místo na fotografování?
Jak dostat zvíře na místo, kde mu to nejvíc sluší?
Jakou zvolit fotografickou techniku?
Jakou zvolit fotografickou strategii?
Jaké další pomůcky a vychytávky vám usnadní získání zajímavých snímků?

2933--2
Jelení říje

1859-2653
U liščí nory

Každý workshop bude přizpůsobený vašim konkrétním požadavkům. Můžeme se zaměřit na fotografování v lese, u potoků a řek, u rybníků, na polích, loukách nebo třeba v parcích.

2255-6692_filtered
Dudek chocholatý

2432-4849
Vlhy pestré

Celodenní workshop by měl proběhnout v přírodě u vás. V místech, která dobře znáte, máte je v dosahu a chtěli byste v budoucnu fotit hlavně tam. Společně prohlédneme vaše lokality, zjistíme co tam žije a zároveň vám vytipuji nejvhodnější místa pro fotografování. Poradím vám, na co se při focení zaměřit, jak se maskovat, jakou použít fotografickou strategii. Cílem těchto workshopů je usnadnit vám fotografování na vašich oblíbených lokalitách. Samozřejmostí je pak diskrétnost, nemusíte se obávat, že bych vaše místa komukoli prozrazoval nebo že bych sám na tyto lokality později jezdil.

Další možností je, že přijedete za mnou a nejdůležitější základy pro focení wildlife probereme formou teorie v chomutovském zooparku. Teoretické základy lze probrat také pomocí online spojení. To probíhá tak, že vám v průběhu promítání názorných snímků povídám o všem důležitém při fotografování volně žijících zvířat, jako při osobním setkání. Protože jsme online, můžu se snadno zaměřit přesně na vaše požadavky. Záleží jen na vás.

998-4933
Srnec obecný

Cena osmihodinového kurzu je 3.800,-Kč V případě, že kurz bude probíhat v místě bydliště zájemce, budou k ceně kurzu připočteny náklady na dopravu: 8,- Kč/km (Z Chomutova na místo konání a zpět)
Cena 4 hodinového kurzu formou on-line spojení je 2.000,- Kč

797-268
Chřástal vodní

1893-4409
Krutihlav obecný

Kurzy jsou určené pro jednoho účastníka, v případě zájmu je ale možné domluvit se i jinak.

V případě vašeho zájmu o kurz mi prosím pošlete e-mail s návrhem nejméně dvou pro vás vhodných termínů. Termíny je možné vybírat i na všední dny. Po potvrzení termínu uhradíte konečnou částku s vypočtenými náklady na dopravu na účet č.112760581/0300. Do zprávy pro příjemce uvedete: WL + jméno účastníka. Aby se kurz konal, musí být platba na účtu vidět nejpozději dva dny předem.

Pokud vám objednaný termín z jakéhokoli důvodu nebude později vyhovovat, nic se neděje. Dejte mi co nejdříve vědět, nejpozději však dva dny předem. Vybereme náhradní termín.