WORKSHOP MALACKY 2021 II. turnus

1527-3118-Edit
Jeleni dybowského v oboře Malacky
PROBĚHLO

Z důvodu zvýšeného zájmu, přidáváme druhý termín této osvědčené akce. Nově se tedy můžete hlásit na dny 12.11. - 14.11. Budeme mít znovu pronajatou oboru s loveckou chatou v Malackách. V oboře by měla stále ještě probíhat říje jelenů dybowského, muflonů a mohla by ještě probíhat i říje daňků. Bude tak jedinečná možnost fotografovat tuto zvěř.

Vzhledem k tomu, že se v listopadu dříve stmívá a obora je v části Slovenska s minimálním světelným smogem, můžeme v případě jasné oblohy zkusit i noční fotografování. Tento termín totiž vychází na začátek výskytu každoročního meteorického roje Leonidy, což by mohla být příležitost pro zajímavé fotografování.

2906-8130092-ORF_DxO_DeepPRIME
Mléčná dráha - ilustrační foto.

Akce začne v pátek, kdy bychom se měli sejít kolem poledne (čas a místo ještě upřesním). Následovat bude ubytování a poté provedeme seznámení s prostředím, výběr míst na focení a postavení krytů, ze kterých se bude fotografovat. Je důležité, aby si účastníci přivezli své kryty, ze kterých budou fotit. Kryty se rozmístí tak, aby si navzájem účastníci zvěř neplašili. Detaily probereme na místě.
Odpoledne už si každý obsadí svůj kryt, kde zůstaneme do fotografického setmění. Po návratu do chaty se bude podávat večeře. Po večeři bude v případě jasné oblohy, možnost nočního fotografování meteorů. Kdo bude chtít tuto možnost využít, měl by s sebou mít pevný stativ, světelný širokoúhlý objektiv, teplé oblečení a velmi užitečná je i červená čelovka. Podrobnosti včas upřesním účastníkům mejlem.

V sobotu ráno opět každý zaujme místo ve svém krytu a budeme opět fotit co nám přijde. Před polednem bude příležitost pro ty, kteří budou chtít změnit místo focení, aby si kryty postavili na nová místa. Následovat bude oběd v chatě a odpoledne opět zasednutí do krytů, kde vydržíme do večera. Po návratu do chaty se bude podávat večeře a potom, v případě jasné oblohy, opět možnost nočního fotografování meteorů.

V neděli ráno zasedneme znovu do svých krytů a budeme fotit do oběda, který se bude podávat ve 12.00 hodin v chatě. Ukončení akce a odjezd účastníků předpokládáme v neděli odpoledne.

1344-0194
Lovecká chata, kde budeme ubytovaní.

1344-0233
Fotografický kryt na okraji lesa v oboře Malacky.

1303-0612
Daňci v oboře Malacky.

1526-3055
Daněk v oboře Malacky.

1526-2993
Mufloni v oboře Malacky.

1526-2936
Muflon v oboře Malacky.

Počet účastníků 8. (Pokud se počet nenaplní, akce se konat nebude.)

V ceně je pronájem obory, pronájem lovecké chaty, 2x večeře, 2x oběd, 2x snídaně - formou potravinového balíčku do lesa. Budeme mít svého osvědčeného kuchaře a těšit se můžete na tato jídla:
pátek:
večeře: vepřový guláš, chléb nebo HK (dle výběru - prosím při objednávce workshopu o objednávku )
sobota:
snídaně: balíček do lesa
oběd: čočková polévka, hovězí na houbách, houskový knedlík, těstoviny (dle výběru - prosím při objednávce workshopu napište, jestli budete chtít HK nebo těstoviny )
večeře: kuřecí nebo vepřový řízek, brambor, okurkový salát (řízek dle výběru - prosím při objednávce workshopu napište, jaký řízek budete chtít )
neděle:
snídaně do lesa
oběd:
polévka vývar, vepřo, knedlo, zelo (knedlík dle výběru - houskový nebo bramborový, při objednávce kurzu napište, jaký budete chtít)

Cena víkendové akce vyjde na 5.600,-Kč ( 230 EUR )
Pití - alko i nealko, si každý přivezte podle své chuti - není v ceně.
Vzhledem ke koronavirové situaci, bude zřejmě potřeba mít ukončené očkování.
Zájemci se můžou hlásit na můj email.