Reference


Fotografické kurzy - workshopy - pořádám pravidelně již od roku 2004 a drtivá většina našich dnes úspěšných fotografů zvířat a přírody na mých kurzech začínala nebo jimi ve svých začátcích prošla. Byli to například:
Václav Šilha, Ondřej Prosický, Petr Bambousek, Michal Krause, Martin Procházka, Michal Jirouš, Petr Šimon, Miroslav Zítek, Robert Hlavica, Václav Bambula, Jaromír Kadeřábek, Václav Husinec, Jiří Benák, Alex Auer, Stanislav Novotný, Libor Votoček, Jiří Míchal, Radek Krbal, Martin Procházka, Petr Pazour, Jiří Vepřek, Michal Babnič, Jan Kuchynka, Helena Kučerová, Pali Hradiský, Ondřej Chvátal a další.

Tyto kurzy, na kterých se s vámi podílím o více než čtyřicetileté zkušenosti s fotografováním zvířat, jsou určené jak začátečníkům, tak i pokročilým fotografům. Cílem kurzů je dokonalé zvládnutí různých technik fotografování, dozvíte se jak nejlépe využívat svou fotografickou techniku, jak správně ostřit, jak nejlépe exponovat i komponovat snímek, jak se v přírodě přiblížit ke zvířatům, jak využívat různé kryty nebo maskování, ale také se naučíte využít příležitost a dobře nafotit třeba i domácí, ochočené nebo v zajetí chované zvíře.

2385-6260097
Zúčastnili jste se některého z kurzů nebo workshopů? Napište mi mejl, jak jste byli nebo nebyli spokojení. Vaše hodnocení bez cenzury zveřejním na této stránce. Takto získané podněty mi také pomůžou zlepšovat mojí práci, případně usnadní rozhodování dalším zájemcům o kurz.
Zde se objeví vaše ohlasy:

******

Vážený pane Stachu, ve focení jsem věčný začátečník a dlouho jsem se rozhodoval, zda se přihlásit na Váš individuální kurz. Přihlásil a nelituji, naopak! Bez přehánění - jsem nadšený. Už se těším na další kurz, který jsme si domluvili.
 
Vladimír


******

Ahoj Rosto,  veliky dik za tvuj individualni fotokurz.
Jsme radi ze jsme te osobne poznali, urcite se zase ozvem.
Byl to skvely den. Manfred byl tak nadseny a nemohl si te vynachvalit.
Srdecny pozdrav a dobre svetlo.
Ahoj Manfred & Marketa, Rakousko

******

Ahoj Rosťo.
Ještě jednou děkuji za pěkný a přínosný individuální foto kurz.
Pavel Motan, Ostrava

******

Ahoj Rosťo,
ještě jednou díky za kvalitní seminář a krásný den. Nakonec se i pár fotek povedlo jako hezká vzpomínka.
S pozdravem Ing. David Chmelík, Plzeň


******

Již jsem se zúčastnil dvou workshopů. Jeden byl jednodenní a druhý víkendový. V každém případě byly oba o focení dravců a to jak statických, tak v letu. Obě tyto akce jsem si naprosto užil, a to hlavně díky Rosťovi Stachovi. Je to profesionál, který ochotně předává veškeré své zkušenosti nám dalším, kteří podlehli kouzlu fotografie zvířat ve volné přírodě. Navíc jsem si pokaždé přivezl krom skvělého zážitku i úspěšné  fotografie, které bych jinak asi ještě dnes nebyl schopen pořídit. Těším se na další workshopy a všem doporučuji stojí to za to. 
Radek Höfer, Dubovice 


******
Vážení příznivci fotografie živé přírody. Měl jsem to štěstí poznat legendu fotografa Rostislava Stacha při jeho krásné práci. Věnoval se mi při několika individuálních kursech a absolvoval jsem s ním tři workshopy. Jsem naprosto spokojen s přístupem a odborností. Je znát,že v přírodě je celý život a má nesmírné znalosti ze života ptáků a savců. Rovněž nesmírný cit pro techniku. A jaká jména u něho začínala! Petr Bambousek či Ondra Prosický jsou dnes velká jména ve světě fotografie živé přírody na celém kontinentu. Díky Rosťo a už se těším na další focení. Nyní na muflony na Slovensko.
Pepík Průša, Mirovice, okr. Písek.