2x Jednodenní kurz “Dravci Olympusem”

_OMD0781
Olympus OM-D E-M1 Mark II, Objektiv M.Zuiko Digital ED 40-150 mm f/2,8 PRO + TC 14 , čas 1/2500 s, clona 4, ISO 500

Ve dvou termínech proběhnou v okolí Nasavrk (okres Chrudim) fotografické workshopy se sokolníkem Edou Školoudem a jeho dravci. K zapůjčení zde bude fotografická technika Olympus. Na cvičených dravcích a sovách se naučíte jak nejlépe nastavit OM-D E-M1 Mark II na fotografování akčních snímků a jak fotografovat ptáky (nejen) v letu.
Tato akce není určená pouze pro majitele OM-D E-M1 Mark II. Zúčastnit se mohou i majitelé fotoaparátů jiných značek. V případě zájmu si ale můžou fotografování s Olympusem vyzkoušet. Pro ně budu mít zdarma k zapůjčení nejen OM-D E-M1 Mark II s objektivy M.Zuiko Digital ED 40 -150 mm f/2,8 PRO, ale i další objektivy, podle přání.
Termíny akcí:
25. 2. 2018 - PROBĚHLO info ZDE
10. 3. 2018 - VOLNÁ MÍSTA: 5
2194-3040006

Sraz a začátek bude vždy v 8.00 hodin v restauraci Pod lípou na náměstí v Nasavrkách - restaurace je ve stejné budově jako MÚ - 77.
Zájemce o zapůjčení fotografické techniky prosím, aby mi předem své požadavky napsali do mejlu.

Nejprve proběhne zapůjčení fotografické techniky zájemcům. Následovat bude teoretická část, kde se účastníci seznámí s Menu fotoaparátu, dále si ukážeme a uložíme nastavení fotoaparátu na fotografování akčních snímků. Potom už bude následovat praktická část s fotografováním sov a dravců, s přestávkou na oběd. Během fotografování jsem účastníkům plně k dispozici, tak, abych mohl řešit jejich případné dotazy ohledně fotografování ptáků nebo nastavením fotoaparátu.

Fotografovat bychom měli: sovu pálenou, výra sibiřského, výra afrického, raroha loveckého, káně harisovo a orla mořského. (Seznam ptáků se může změnit s ohledem na jejich momentální kondici)

Předpokládaný konec a vrácení zapůjčené techniky bude kolem 17.00 hodiny.

Zájemci o zapůjčení techniky na zkoušení - k zapůjčení bude také 16 GB SD karta s rychlým zápisem, pokud si budete chtít své snímky odvézt, vezměte si něco, kam si fotky po focení překopírujete. Je samozřejmě možné, vzít si svoje SD karty. Doporučuji karty s rychlým zápisem UHS II, nejméně 150 MB/s.

Těm, kteří nemají originální software od Olympusu na zpracování RAW nebo Lightroom CC, doporučuji stáhnout si bezplatný DNG konvertor: pro Windows
ZDE pro MAC ZDE
Tento program vám raw soubory převede na digitální negativy, které si pak můžete zpracovat normálně v programech, ve kterých jste zvyklí fotky zpracovávat.

Cena workshopu je 2.200,-Kč
Cena workshopu pro účastníky registrované na www.mujolympus.cz je 1.650,-Kč
Kurz je nutné uhradit předem, převodem na účet po výzvě k zaplacení.

Konání každé akce je podmíněno naplněním minimálního počtu pěti účastníků.
Maximální počet účastníků na každou akci je deset.

Registrace na workshopy - r.stach(zavináč)fotolovy.cz
Do registrace uveďte datum o který máte zájem a zda a jakou budete chtít půjčit fototechniku.